Sıkça Sorulan Sorular

 • Derneğin ne gibi etkinlikleri vardır?

  Derneğimiz tarafından yılda en az 1 defa Tepeli Kostüm Güvercinleri Festivali düzenlenmektedir. Onun dışında yılda 4 defa her mevsime özel "MASA SALIMI" programımız vardır. Ayrıca Dernek Binamızda Irk kuşlarına özel belirli tarihlerde sergiler düzenlenmektedir. Aday Hakem Eğitimi kursumuz her sene açılmaktadır.

 • Derneğimize kimler üye olabilir?

  Fiil ehliyetine sahip bulunan ve derneğin amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul eden, derneğin amaç ve ilkelerinin, çalışma ve faaliyetlerin karşısında hiçbir çalışma, faaliyet ve söylem içerisinde bulunmamış olan ve Mevzuatın öngördüğü koşullarını taşıyan her gerçek ve tüzel kişi bu derneğe üye olma hakkına sahiptir.

 • Derneğimiz ne zaman açıktır?

  ..

 • Derneğimizin Amacı Nedir?

  Derneğimiz, tüm Türkiye’de beslenen ve Türkiye’ye özgü Tepeli Kostüm Güvercinlerinin ırk özelliklerini koruyarak belli bir norma kavuşturulması, ıslah yollarının araştırılması, taşıması gereken özelliklerinin belirlenmesi, kayıt altına alınması, yurt içinde ve yurt dışında kabul görmesinin sağlanması, bu konuda güvercin yetiştiricilerinin bilinçlenmesinin sağlanması, güvercin severler arasında birlik, beraberliğin arttırılması, güvercin besleyiciliğinin toplumun diğer kesimlerine iyi bir şekilde tanıtımının yapılabilmesi ve Tepeli Kostüm Güvercinleri ile ilgili sergi, festival, eğitim semineri, istişare toplantıları gibi organizasyonlar düzenlenmesinin sağlanması amacı ile kurulmuştur.